Kolegyne z Talentídy sa včera vrátili z klokanovskej konferencie, ktorá bola v krajine s nasledovnou charakteristikou: vnútrozemský spolkový štát v strednej Európe, ktorá susedí s Nemeckom, Francúzskom, Talianskom, Rakúskom a Lichtenštajnskom. Po latinsky sa volá Helvetia a na jej červenej vlajke je biely kríž.
Ako sa volá a akú má nadmorskú výšku najvyšší vrch krajiny, kde tento rok vznikli otázky do Klokana, ktorý bude budúci rok v marci?
Tvoja odpoveď:
Tvoje meno:
Tvoj e-mail:

Úlohy a správne odpovede z predchádzajúcich dní.
6. úloha:
Lídri krajín V4 – Vyšegrádskej štvorky – dnes bojujú v Bratislave za rovnakú kvalitu potravín.
Premiéri ktorých krajín tohto zoskupenia nebudú na stretnutí určite chýbať?
Správna odpoveď: Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko
5. úloha:
Rodený Katalánec, žil samotársky až asketicky, v úplnej oddanosti umeleckej práci. Vegetariánom bol hlavne zo zdravotných dôvodov. Umrel v Barcelone po zrážke s električkou. Po sebe zanechal nádherné stavby – paláce, chrámy, parky. O kom je reč?
Správna odpoveď: Antoni Gaudí
4. úloha:
Keby sme sa dnes pozreli na nočnú jasnú oblohu, videli by sme mesiac v tvare písmena C. Znamená to, že sa fáza mesiaca blíži k splnu alebo k novu?
Správna odpoveď: k novu
3. úloha:
Minulý týždeň sa v médiách objavila informácia: „Matej Tóth je nevinný, rozhodla disciplinárka.“ V akej disciplíne Matej reprezentuje Slovensko?
Správna odpoveď: atletika, športová chôdza
2. úloha:
Kde a v ktorom roku sa konali MS vo futbale, na ktorých sa slovenskí futbalisti prebojovali až do osemfinále?
Správna odpoveď: JAR, 2010
1. úloha:
V stredu sa na jednom pódiu stretli Franz Liszt, Béla Bartók a Johannes Brahms. Nie osobne, nechali sa zastupovať svojou hudbou na významnom festivale. Na ktorom?
Správna odpoveď: Bratislavské hudobné slávnosti