Ak máš otázku, nehanbi sa a napíš.MAKSÁČ: Dobrý deň, po prihlásení na moje konto vo výsledkoch je uvedené že som sa umiestnila medzi 15% najúspešnejších riešiteľov a mala by som dostať diplom Hviezda matematického neba. Prosím o informáciu či dostanem nejaký darček, ak áno aký. Ďakujem

MAKS: Dostaneš, a nie jeden. Vśetko sa dozvieš budúci týždeň


MAKSÁČ: v ulohe 806a) som dala 400, ale potom som si to opravila na 1600, ale mail mi neprišiel, že som to opravila , tak ste mi uznali 400, čo bol zle !

MAKS: Musis napisat na maks@talentida.sk, aby sme vedeli, kto si


MAKSÁČ: V úlohe číslo 806 som dala odpoved 60ks a vy ste mi to neuznali

MAKS: Napis svoju reklamaciu na maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Dobry den, kontrolujem si spravne odpovede a neviem preco v ulohe 803 nie je napriklad aj karta 2 ak ma byt splnene pravidlo o pocte aj tvare.

MAKS: Ahoj, kartu 2 už vybrala, tá bola na obrázku 5. K kartám na obr. 2 bolo treba dokladať.


MAKSÁČ: Dobry den, chcem sa spytat k ulohe c. 803, ci tie karty ktore uz vybrala z obrazka 4, uz sa nemozu vyberat znova ako moznost odpovede.

MAKS: V sade su len tie karty, ktore su na obrazku. Dvakrát tú istú kartu vziať nemôžeš.


MAKSÁČ: v stvrtej ulohe nie je nieje napisane koho je ochotný pocuvat Monty a Pablo. Mám si typnut

MAKS: Tipovať nie. Úlohu musíš vyriešiť len z údajov, ktoré sú v zadaní.


MAKSÁČ: Dobrý deň, posielala som Vám na mail odfotený súhlas pred cca 2 mesiacmi a stále mi osobné údaje neukazuje.

MAKS: Ahoj, tak to sme ho nedostali. Napíš na maks@talentida.sk, kto si, takto to ani nevieme skontrolovať.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že na ktorú adresu môžem zaslať súhlas o spracovaní osobných údajov.

MAKS: maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Dobrý deň,rada by som si potvrdila,že v úlohe 803 set netvorí:napr. 1gulička,2 trojuholníky a 3 trojuholníky alebo 3guličky. Za odpoveď vopred veľmi ďakujem!

MAKS: Nie, netvorí


MAKSÁČ: to som este ja a vcom to mam vypocitat v zlomkoch

MAKS: Jednotky máš predpísané.


MAKSÁČ: na akej velkej stene ma zaberat ta kachlicka z ulohy 806 z acka ,a ktora velka ci mala

MAKS: Určite na väčšej, ako je kachlička :-)


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či v úlohe 803 sú na stole karty, ktoré sú na obr. 5, alebo karty, ktoré sú na obr. 4. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Baška si vybrala karty, ktoré sú na obrázku 5. Na obrázku 4 je celá sada kariet, z nich si Baška vybrala.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či pri úlohe 807 je iba jedno správne riešenie, alebo viacero. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Úloha má iba jedno riešenie.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je v poriadku keď v prípade že Maksa robím cez internet a mám vyplniť 5 úloh dovolí mi vyplniť iba 4 úlohy inak ma nepustí odoslať Maksa. Ale vždy mi prídu za nevyplnenú úlohu stiahnuté body.

MAKS: Ahoj, podľa pravidiel máš ponúknutých 5 úloh a z nich si máš vybrať štyri, na ktoré odpovieš. Určite sa ti nikdy nemohlo stať, že by sme ti za to strhli body. Vo výsledkoch samozrejme máš aj piatu úlohu ako nezodpovedanú a nemáš za ňu body, ale to je v poriadku. Všetci to tak majú.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či v úlohe 803 tvoria set karty: jeden trojuholník, dve guličky a dva štvorce - napr. podľa pravidla o tvare. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Toto nie je set. Musí byť splnené aj pravidlo o počte, aj o tvare.


MAKSÁČ: Dobrý deň chcem sa spýtať pri úlohe 804 či nemôže ísť niekto z nich alebo viacerí pešo alebo si to rozmyslia a pôjdu domov

MAKS: Päť koní, päť jazdcov, každý sa vezie


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či v úlohe 807 môžu tvoriť set aj karty ktoré majú rovnaký počet ale farbu a tvar majú rozdielny (napr. červený kruh, modrý trojuholník a zelený štvorec) alebo karty ktoré majú farbu, tvar aj počet rozdielny (napr. 1 červený trojuholník, 2 modré kruhy a 3 zelené štvorce) alebo karty ktoré majú farbu a počet rovnaký a tvar iný (napr. 3 červené kruhy, trojuholníky a štvorce) alebo karty ktoré majú rovnaký tvar a rozdielny počet a farbu Ďakujem za odpoveď

MAKS: Všetko, čo si uviedla, sú sety.


MAKSÁČ: Dobrý deň chcel by som sa opýtať prečo mi neráta body za istotu. Do odpoveďového hárku som dal istotu a aj na mail mi prišlo že mám označenú istotu. Ale na vyhodnotení mi ukázalo že som istotu neoznačil a teda mi to neuznalo ani body. Toto sa mi stalo už druhý krát. Vopred ďakujem za odpoveď.

MAKS: Ahoj, kym neviem, kto si, neviem to riešiť. Napíš mail na maks@tgalentida.sk


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcem sa opýtať že prečo mi nechce zaregistrovať svoje odpovede 7. kola. Behom týždňa som sa o to snažil viac krát. jakub.gondas@centrum.sk Nechcem prísť o svoju šancu v súťaži.Za vysvetlenie vopred Ďakujem.

MAKS: Mal si sa ozvať skôr. Ak sa ti to nepodarí, pošli večer odpovede aj s istotami mailom


MAKSÁČ: Ahoj Maks, v ulohe 704 b, mozme ratat ze nas rok ma 365 dni alebo sa ma ratat aj ci bol rok prestupny alebo neprestupny. Dalujem.

MAKS: Ak je v uvedenom obdobi prestupny rok, rataj s nim.


MAKSÁČ: Nejde sa mi prihlásiť

MAKS: Musíš napísať, kto si.


MAKSÁČ: Ahoj,chcela by som sa spýtať k úlohe číslo 706 či sa môže číslo vyťukať aj viackrát. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Raz číslo naťukáš a zmení sa. Ty máš zistiť, ktoré sa zvačší najviac.


MAKSÁČ: Posielal som pred 3 dňami dve otázky k úlohe 708, stále bez odpovede

MAKS: Žiadne otázky sme nedostali. Napíš ich znova. Môžeš aj na maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Ahoj Maks, v úlohe 708 kreslí Baška svoju loď na iný papier alebo na ten istý ako Maťka. Ďakujem.

MAKS: Baška kreslí svoju loď na svoj vlastný papier.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, kde sa prosím dá pozrieť, ako mala byť správne vypočítaná úloha. Chcela by som prísť na to, ako sa to správne malo počítať. Ďakujem.

MAKS: Prekvapuje, že sa na to pýtaš. Pri každom kole zverejňujeme vo Vstupe pre Maksáčov aj riešenia úloh.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, v úlohe 608 píšete: ,,Všimol si, že nech si vyberie ľubovoľnú figúrku na plániku, vždy má šancu hodiť také číslo, aby ňou vedel vyhodiť nejakú inú figúrku.\" Tým pádom keď si vyberie 1 ľubovolnú figúrku musí mať za ňou ďalších 6 figúrok, aby mal vždy šancu hodiť také číslo aby nejakú figúrku vyhodil. Keby si vybral druhú od začiatočnej zas musí mať 6. Tým pádom musia byť všetky políčka obsadené. Zadanie bolo zmätočné.

MAKS: Zadanie bolo v poriadku. Pozri si riešenia.


MAKSÁČ: Dobrý deň, Chcela by som sa opytat či nenastala pri pozeraní výsledkov úloh nejaká chyba. Ako výsledky mi prišlo, že som nič neposlala, ale pritom mi aj prišlo potvrdenie na E-mail ohľadne zaslania mojich odpovedi.

MAKS: Ahoj, neviem ti odpovedať, keď neviem, kto si. Napíš na maks@talentida.sk a nezabudni sa podpísať.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som sa opýtať ako mám poslať súhlas so spracovaním osobných údajov keď tam má byť aj podpis môjho rodiča. Už som to skúšala vyplniť ale nejde mi to. A veľmi rada by som chcela vedieť ako som umiestnená v celkovom poradí. Ďakujem :>

MAKS: Ahoj, formulár si musíš vytlačiť, vyplniť, dať podpísať rodičom a potom poslať poštou alebo naskenovaný mailom.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcel by som sa opýtať na úlohu 605, či zostali 3 tácky alebo nič lebo to nie je dobre napísané.

MAKS: Zvyšné pagáče rozložila na tri tácky a jeden pagáč jej zostal.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som sa opýtať na úlohu 603 že či sa pozrel na prvú ručičku keď už bežal alebo na začiatku

MAKS: V otázke je napísané: Najmenej koľko sekúnd uplynulo medzi prvým a posledným pozretím na stopky? Takže je jedno, či bežal, stál. Dôležité je, kde bola ručička pri prvom a kde pri poslednom pozretí. A to je v zadaní napísané.


MAKSÁČ: V ulohe 602 nie je napisane kolko maksacov mali na zaciatku

MAKS: Všetko, čo potrebuješ je v zadaní.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som sa opýtať či sa v úlohe 607 dá ísť len doprava a dole alebo aj doľava a hore.

MAKS: Podľa pravidla, ako sa menia čísla vidno, že sa dá ísť ina doprava a dole. V iných smeroch pravidlá nie sú uvedené


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na úlohu 605. Nie je zo zadania jasné, či má pani Viera päť tácok, kde jej ostanú dva pagáče, alebo zvýšia na šiestej tácke. Ďakujem za odpoveď

MAKS: Na päť tácok sa jej nezmestili, preto dva zostali navyše


MAKSÁČ: v ulohe 608 mat sancu znamena sto percentnu istuto niaku vyradit prosim. myslim ze to nie je uplne konkretne. dakujem

MAKS: Je to korektne. Presne tak, ako je to napísané


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je obrázok v úlohe 606 nakreslený v mierke, prípadne či je križovatka v strede všetkých trás. Ďakujem :-).

MAKS: Nie, nie je. Využívaj iba údaje zo zadania.


MAKSÁČ: prosím Vás v úlohe 607 b-sa císlo 1 nesmie objaviť konkretne číslo 1 samotne, ale ako súčasť dvoj,trojciferného čísla-12.112... Ďakujem za odpoveď

MAKS: Pozor, je rozdiel medzi číslo a číslicou. V časti b) sa môže číslo 1 objaviť iba raz, číslica 1 napríklad v číslach 12, 112... sa objaviť môže aj viackrát.


MAKSÁČ: Pekný večer, chcela by som sa opýtať na úlohu 605, pretože ak správne čítam, odpoveď na otázku máme v texte primo napísanú.

MAKS: Neviem nájsť, kde vidíš napísanú odpoveď.


MAKSÁČ: V ulohe 608 su obidve podmienky rovnake.

MAKS: No, to neviem, ešte si to premysli.


MAKSÁČ: co sa tyka ulohy 606 je to kompletne zadanie lebo tam je viac moznosti.

MAKS: Je to kompletné zadanie a podľa nás je riešenie len jedno. Ak chceš, napíš nám svoje riešenia do mailu.


MAKSÁČ: Ja som sa v ulohe 508 riadil podla obrazka a tam isli ciary presne stredom uhlov, preto sommich pkkladal za osi uhlov.

MAKS: Obrázok je vždy len ilustračný (ale ani na ňom neboli vyznačené smery osi uhlov). Musíš vychádzať z údajov v zadaní a tam je napísané, že trojuholník je len rovnoramenný, nie rovnostranný.


MAKSÁČ: Prepáčte ale ja om si prekontroloval odpobeď na úlohu číslo 508 a do okola si ju preratávam a stále my vychádza výsledok 110° a mám na to aj vysvetlenie. Vy tvrdíte, že uhol ktorý zvierajú Alawi a Perin je 80°. Keďže súčet v trojuholníku je 180° zvyšné uhly by mali mať po 50° keďže je to rovnoramenný trojuholník. A keďže trasy su osi uhlov a tvrdíte že uhol od zera ku alawimu a zera ku perinovi je 40° tak os uhla čo je polovica je 20°. A ĎALEJ 20°+50° JE 70° a do 180 je to 110° a kruh v strede ma 360°. Čiže 80 + 110 + 110 je 300 a kruh ma 360°. 110 +110 preto lebo je to rovnoramenny trojuholnik. Ďakujem za odpoveď. Mne to stále nesedí, podľa mňa by mal byt výsledok 110°.

MAKS: My netvrdíme v zadaní, že trasy sú osi uhlov (iba trasa ZB je osou uhla AZB, lebo je to rovnoramenný trojuholník).


MAKSÁČ: Ahoj Maks chcela som sa opýtať či sa dá ukončiť alebo sa odhlásiť z Maksa aj teraz cez rok. ĎAKUJEM

MAKS: Odhlasovať sa nemusíš, stačí, že neposielaš odpovede. Ale myslím, že by to bola škoda. Zváž to ešte.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som sa opýtať ako máme zapísať odpoveď v úlohe 506

MAKS: Napíš súradnice, tak, ako vidíš v zadaní.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcem sa opýtať či v úlohe 508 chcete veľkosť uhla v stupňoch alebo typ uhla (ostrý, pravý, tupý), a ak chcete veľkosť tak či mám dať za výsledok značku °. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Samozrejme chceme veľkosť uhla.


MAKSÁČ: Ahoj maks, pri úlohe 506 mám rátať aj body A1 a F6.

MAKS: Nemusíš.


MAKSÁČ: Oznam: Liparid je skutocne zviera. Je to ryba. Liparid - (zoology) Any member of the Liparidae. Snailfish.

MAKS: Náš liparid je iné zviera. Má nohy.


MAKSÁČ: Ahoj maks. Chcela by som sa spýtať či v úlohe 506 mám rátať aj začiatok a koniec pri odpovedi a. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Tie, kde štartuje a končí, nemusíš.


MAKSÁČ: liparid je skutocne zviera

MAKS: Teraz neviem, či sa pýtaš, alebo nám to oznamuješ :-)


MAKSÁČ: Ahoj maks. Aj ja mam vyhradu voči ulohe č.409.Ked rychlejši prebehne 800m a pomalsi 400m tak su na polovici pomalsieho a druhy krat sa stretnu na starte rychlejsieho.Je to to iste riesenie ako vase len cisla su ine ale spravne dakujem.

MAKS: Koniec dráhy, z ktorého štartuje rýchlejší chlapec, označme R a druhý koniec, z ktorého štartuje pomalší chlapec, označme P. V zadaní sa píše, že sa prvýkrát stretli 800 m od jedného konca dráhy. Z tohto sa zatiaľ nedá zistiť, či je to 800 m od konca R alebo P. Ďalej však vieme, že druhýkrát sa stretli na opačnom konci dráhy. Ak by teda prvé stretnutie bolo 800 m od konca R, druhýkrát by sa museli stretnúť na konci P. To znamená, že rýchlejší chlapec by musel dráhu prebehnúť raz a pomalší za ten istý čas dvakrát. A preto to musí byť 800 m od konca P (pomalšieho chlapca).


MAKSÁČ: Reagujem na úlohu 406. Je mi to veľmi ľúto, že mnohé úlohy dosť nejasne zadávate. Je to síce pravda, že to tam bolo v tom zadaní, ale trochu zamlčané. Nenapísali ste ale jasne, že nemôžu zostať samé na brehu, dalo sa to pochopiť, že iba samé v loďke.... Taktiež sa mi nepáči,že ste nezareagovali na tú úlohu 409...

MAKS: V zadaní úlohy 406 bolo napísané, že deti stále musia byť aspoň s jedným rodičom. Takže keď stále, tak aj na brehu. Na úlohu 409 sme reagovali niekoľkokrát, veď pozri nižšie.


MAKSÁČ: Ahojte.Chcela by som sa spýtať či neviete prečo keď som odoslala odpovede na 4.kolo a nenapísala mi akémám odpovede teda, ktoré sú správne, ale prišlo mi iba to že môžem začať s úlohami na 5.kolo.

MAKS: Prepáč, nerozumiem, čo sa pýtaš. Napíš mail na maks@talentida.sk aj s menom a presne napíš, v čom je problém.


MAKSÁČ: Ahojte. Vela sa pise o ulohe 406. Ja si myslim, ze je velmi dolezite si precitat zadanie ulohy a potom sa pokusit ju riesit. Vzdy sa to da vyriesit, aj ked aj ja som sa uz parkrat pomylil...

MAKS: Super, ďakujem, že s nami súhlasíš. To, že si sa pomýlil, nevadí. Mýlime sa všetci. A na tom sa najviac učíme.


MAKSÁČ: Ahoj Maks. v úlohe 509 čo myslíte tým, z vnútra aj z vonku. Ďakujem

MAKS: Pri pohľade na dvere z oboch strán. Napríklad z izby a z chodby.


MAKSÁČ: 406 mi vyšla 5 a s kamaratmi a rodičmi nám to vyšlo 5 a ten graf je hovadina. Alena barbora Karol išli na druhy breh. 1. jazda Karol sa vrátil na prvý breh 2.jazda Karol zobral filipa a Šimona na druhý breh 3.jazda Karol sa vrátil sa na prvý breh 4. jazda Karol zobral manželku Dášu s dcérou Emmu na druhy breh 5.jazda

MAKS: Keď sa Karol vráti, necháva Šimona a Filipa na brehu bez vlastných rodičov. Takže ten graf nebude hovadina.


MAKSÁČ: Dobrý deň, ja si myslim ze v ulohe 409 bola spravna odpoved aj 1200m, stretli sa 800m od JEDNEHO konca drahy nie od PRVEHO konca

MAKS: Koniec dráhy, z ktorého štartuje rýchlejší chlapec, označme R a druhý koniec, z ktorého štartuje pomalší chlapec, označme P. V zadaní sa píše, že sa prvýkrát stretli 800 m od jedného konca dráhy. Z tohto sa zatiaľ nedá zistiť, či je to 800 m od konca R alebo P. Ďalej však vieme, že druhýkrát sa stretli na opačnom konci dráhy. Ak by teda prvé stretnutie bolo 800 m od konca R, druhýkrát by sa museli stretnúť na konci P. To znamená, že rýchlejší chlapec by musel dráhu prebehnúť raz a pomalší za ten istý čas dvakrát. A preto to musí byť 800 m od konca P (pomalšieho chlapca).


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcem sa opýtať či v úlohe 506 sa medzi body cez ktoré sa musí prejsť započítava začiatočný a koncový bod

MAKS: Tie tam písať nemusíš, tie sú jasné.


MAKSÁČ: Dobrý deň, koľko je prosím vás maksáčikov, tento údaj pri výsledkoch nie je. Ďakujem.

MAKS: 2568


MAKSÁČ: Prečo nejde poslať všetkých 5 úloh

MAKS: Lebo také sú pravidlá súťaže.


MAKSÁČ: Super 406 otázku som mala správne, teším sa aj keď som sa potrápila, aj ostatné, pekné dni prajem, teším sa na ďalšie úlohy

MAKS: Super, gratulujem!


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcem sa opýtať, prečo je v riešeniach na úlohu 406 odpoveď 7. Podľa mňa bola možnosť aj 5 správna

MAKS: Pozri si potom riešenia. Pri odpovedi 5 určite neboli deti vždy s jedným svojím rodičom.


MAKSÁČ: Nemohli by ste prosím poradiť s riešením úlohy 406 Ďakujem

MAKS: Veď ju môžeš vynechať.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som len povedať že mne úloha 406 vyšla a spĺňa všetky požiadavky. Aj keď mi najprv nevychádzala nakoniec som na to prišla. Som si istá že keby sa všetci ktorým to nevychádza zamysleli vyšlo by to a im. :)

MAKS: Ďakujem, že to píšeš. Možno to povzbudí aj ostatných, ktorým to nevychádza.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo v 409 úlohe znamenajú slová v tretej vete každý inou.

MAKS: To, že jeden stále bežal rýchlosťou napr. 10 km/h a druhý stále napr. rýchlosťou 11 km/h. Čísla sú vymyslené.


MAKSÁČ: uloha 406 je neriesitelna

MAKS: Nevzdávaj to, dá sa vyriešiť.


MAKSÁČ: ste si isti ze musia byt so SVOJIMI rodicmi opakujem svojimi je to tym padom nevyriesitelne mohly by ste sa na to pozriet kedze pise viacej mojich \"kolegov\"DAKUJEM VAM ZA RYCHLU ODPOVED

MAKS: Sme si istí


MAKSÁČ: ahoj,chcem sa spytat ci v ulohe 406 musia byt deti so svojim rodicom aj v clne lebo inak to nejde vyriesit.

MAKS: Stále musia byť s adpoň jedným rodičom. Tak, ako je to v zadaní.


MAKSÁČ: Ahoj, Maks chcem sa spýtať, či v úlohe 406 sa ráta aj cesta keď sa musel jeden vrátiť naspäť s člnom. Ďakujem

MAKS: Jedna cesta je preplavenie z brehu na breh. Teda buď cesta tam alebo cesta späť.


MAKSÁČ: Dobrý deň, Maks neviete dať nejaky návod na vypočet úlohy č.405. Ďakujem za odpoveď.

MAKS: Neviem dať taký návod, ktorý neprezradí riešenie. Skúšaj slová, ktoré by vyhovovali podmienkam.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, chcela by som sa spýtať, či v úlohe 406 musia byť deti so svojím rodičom aj na brehu, pretože ak áno, tak úloha sa podľa mňa nedá vyriešiť. Nelly

MAKS: Musia, ale úloha sa aj tak dá vyriešiť. :-)


MAKSÁČ: Ahoj Maks Chcem sa spytat ci v ulohe 406 sa moze lod vratit aj s nejakym rodicom spat k brehu. Dakujem

MAKS: Loď premáva od jedného brehu k druhému, takže niekto sa musí vrátiť, aby ju priviezol naspäť. Inak by sa iba raz preplavili a koniec.


MAKSÁČ: Dobrý deň , poslal som vám súhlas o zverejnení výsledkov no po dvoch dňoch stále čakám na reakciu no neprišla. A chcel by som vidieť moje výsledky.

MAKS: Výsledky ti spristupníme až 3.1. Teraz máme dovolenku.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť, či by ste mohli upresniť zadanie úlohy číslo 406. Deti sú vraj malé a musia byť stále s jedným SVOJÍM rodičom. V tom prípade sa úloha nedá vyriešiť. Úloha má riešenie iba v prípade, keby tam bolo napísané, že deti musia byť stále s jedným rodičom. (teda s nejakým DOSPELÝM) NIE \"SO SVOJÍM\" RODIČOM. ďakujem. Nina

MAKS: Ahoj, Nina, úloha da dá vyriešiť, aj keď budú s aspoň jedným svojím rodičom.


MAKSÁČ: Ako ma vyplnit ten suhalnso spracovanim udajov

MAKS: Vytlačiť a vyplniť


MAKSÁČ: Ahoj Maks, ani mne nejdú otvoriť úlohy 4.kola.

MAKS: Neviem o tom, že by niekomu nešli otvoriť.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, ani mne nejdú otvoriť úlohy 4.kola.

MAKS: Vieš sa dostať do Vstupu, ale nevies otvorit ulohy? Napis mi do mailu svoje pristupove udaje.


MAKSÁČ: Lebo, keď má oblepiť semafor, tak by mal semaforom aj zostať.

MAKS: Ale v zadaní bolo napísané, že semafor sa mu nepáčil a tak CELÝ kváder oblepil modrým papierom.


MAKSÁČ: Dobrý deň, chcela by som Vám napísať, že úloha 309 naozaj nebola jednoznačne zadaná a preto si myslím, že by ste mali uznať aj odpoveď 25cm2.

MAKS: Ahoj, neviem, v čom bola podľa teba nejednoznačnosť zadania.


MAKSÁČ: Ahoj Maks!Chcela by som sa spýtať či neviete prečo,keď som sa išla pozrieť na výsledky 3.kola vypísalo mi,že nemajú môj súhlas o spracovaní osobných údajov.Ďakujem!

MAKS: Ahoj, no asi si nám ho neposlala a bez toho Ti ich nemôžeme zverejniť. Máš ho na stránke.


MAKSÁČ: Ahoj maks. Posielali sme súhlas so spracovaním osobných údajov aby nám prišli odpovede na úlohy a ešte stále nič.

MAKS: Ahoj, cez víkend oddychujeme aj my. Ak súhlas prišiel, v pondelok budeš vidieť výsledky.


MAKSÁČ: uloha 406 sa neda vyriesit

MAKS: A prečo? Podľa nás sa dá.


MAKSÁČ: Dobrý deň, nedá sa mi vstúpiť do úloh 4. kola.

MAKS: Kým neviem, kto si, ťažko ti pomôžem. Napíš mail na maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Dobrý deň, počas registrácie odpovedí som začiarkla políčka istota, no v maile mi prišlo, že som istotu nezačiarkla. Viem, že už je asi neskoro, ale takto prídem o body

MAKS: Keď píšeš sme takto anonymne, nijako ti neviem pomôcť. Ale ak ti prišiel potvrdzujúci mail, musí v ňom byť presne to, čo si urobila. Napíš so svojím menom na maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Dobrý deň v úlohe 309 nie je jasne napísané či prelepi aj farebné štvorce ktoré sú tam nalepené alebo oblepi len miesta okolo nich, keby ich prelepi tak by to už nebol semafor. Ďakujem za odpoveď

MAKS: Ale v zadani je napísané, že semafor sa mu nepáčil, preto oblepil CELÝ kváder.


MAKSÁČ: dobry den chcem sa opytat v ulohe 309 oblepi aj tie farebne stvorceky alebo to okolo nich obstrihne

MAKS: Oblepí CELÝ kváder.


MAKSÁČ: Ahoj chcem sa opýtať či v úlohe 308 chcete vedieť počet celých obkladačiek alebo to môže byť aj desatinné číslo

MAKS: Počet celých, v obchode ti 1,7 obkladačky nepredajú.


MAKSÁČ: ked sem napisem nikto mi neodpovie. hrozneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

MAKS: Ale my v nedeľu na obed nepracujeme :-) A cez týždeň odpovedáme vždy.


MAKSÁČ: Dobry den Chcem sa spytat ci v ulohe 303 sa vysledna suma rata aj s tou tretou mincou jednej hodnoty, ktoru ked vytiahol, tak skoncil. Dakujem za odpoved

MAKS: Samozrejme :-)


MAKSÁČ: Ahoj Maks! Chcel by som sa opýtať či v úlohe 306 nechýba nejaky údaj lebo je tam vela možnosti výsledného poradia.

MAKS: My si myslíme, že je iba jedno. Skontroluj si to a keď si nenájdeš chybu, napíš riešenie na maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Ahoj Maks! Chcela by som sa spýtať, či v úlohe 309 zalepil celú kocku okrem farebných štvorcov, alebo celú kocku aj s farebnými štvorcami.

MAKS: V úlohe je napísané, že oblepil celý kváder, lebo semafor sa mu nepáčil. A oblepiť celý kváder znamená, oblepiť všetky jeho steny.


MAKSÁČ: Ahoj Maks! Chcel by som sa opýtať čo znamená slovo odvesná pri pravouhlom trojuholníku, ešte sme to v škole nebrali. Príklad č. 208 v 3. kole úloh.

MAKS: Odvesna je jedna zo strán, ktoré zvierajú prvý uhol. Najdlhšia strane v pravouhlom trojuholníku sa volá prepona.


MAKSÁČ: Ahoj Maks! Chcela by som sa spýtať prečo sa mi nedajú dať body za istotu. Vopred ďakujem za Tvoju odpoveď.

MAKS: Ospravedlňujeme sa, bola tam chyba, ale už je to opravené. Choď do Vstupu ešte raz a oprav si to, prosím.


MAKSÁČ: Ahoj Maks. V rieseni ulohy 208 pisete ze: Dano nestravil vecer s Paulou, ta teda nemoze byt jeho manzelka. V zadani vsak nie je uvedene, ze manzelia stravili vecer spolu. Potom by mohlo byt spravne aj ine riesenie. Dakujem za odpoved

MAKS: V zadaní bolo napísané, že každý manželský pár si spravil na večer vlastný program.


MAKSÁČ: Ahoj MAKS.V odpovedníku z 3.kola sa nedá vyznačiť istota. Ďakujem.

MAKS: Ospravedlňujeme sa, bola tam chyba, ale už je to opravené. Choď do Vstupu ešte raz a oprav si to, prosím.


MAKSÁČ: Prečo v 3. kole v odpovedníku keď chcem zadať istotu tak sa to proste nedá, je tam stľpec istota a áno pri každej úlohe ale nieje tam žiadne políčko kde by som to mohla vyznačiť.Skúšala som to už aj na počítači, tablete a mobile.Vopred ďakujem za odpoveď.

MAKS: Ospravedlňujeme sa, bola tam chyba, ale už je to opravené. Choď do Vstupu ešte raz a oprav si to, prosím.


MAKSÁČ: Ahoj maks! V tej ulohe cislo 203 ,,Slivky\" mi neni jasne ci Lenka na 2kg sliviek pridala 300g cukru alebo 400g cukru. Vopred dakujem za odpoved

MAKS: V zadaní je napísané, že Lenka pridala 100 g cukru na každého pol kila sliviek.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, už trikrát tu bola tá istá otázka na úlohu 202, len vždy v inej forme a trikrát bola na ňu odpoveď, ktorá neodpovedá na to, na čo sa otázka pýta. Takže sa opýtam štvrtykrát. Z ľudí, ktorí prišli na párty, každý tretí muž a každá druhá žena prišli v žabkách. Sú medzi ľuďmi, ktorí PRIŠLI na párty zarátaní aj Tomáš s Katkou, ale ich treba zarátať dodatočne.

MAKS: Katka a Tomáš sa zúčastnili na párty (veď na ňu oni pozvali hostí), ale bola u nich na záhrade, takže nikam nemuseli chodiť.


MAKSÁČ: Ahoj Maks. v úlohách 2 kola v úlohe 202 nieje napísané či sa tomáš a katka počítajú aj do výsledku a aj do toho že každá druhá žena má žabky a každý 3 muž.že či sa do každej 2 ženy počíta aj Katka a do mužov Tomáš. mirko

MAKS: Katka a Tomáš sa zúčastnili na párty (veď na ňu oni pozvali hostí), ale bola u nich na záhrade, takže nikam nemuseli chodiť.


MAKSÁČ: Ahoj Maks,v ulohe 202 sa mysli kazdy treti muz a kazda druha zena zo vsetkych hosti, ktori prisli v zabkach na party a nie kazdy treti muz z muzov a kazda druha zena zo zien. Dakujem.

MAKS: V úlohe je presne napísané, že každý tretí muž a každá druhá žena PRIŠLI v žabkách.


MAKSÁČ: Ahoj Max, v ulohe 202 je jasne, ze aj hostitelia boli na party. Co ale nie je uplne jednoznacne je to, ci domaci sa rataju do skupiny \"prisli\", alebo nie.

MAKS: Ale otázka nie je, kto prišiel na party, ale koľko ľudí bolo na party. Keďže ich pozvali na záhradnú párty, asi bola u nich v záhrade.


MAKSÁČ: Ahoj Maks, k úlohe 202 - predpokladám, že aj Katka a Tomáš sa zúčastnili na párty, na ktorú pozvali svojich priateľov :). Ale, zo zadania nie je jasné, či Katka a Tomáš boli medzi tými, čo na párty prišli, alebo sa jej zúčastnili a pritom na ňu neprišli (lebo s napr. konala u nich doma).

MAKS: V otázke je, koľko ľudí bolo na párty. A hostitelia sú na párty tiež :-)


MAKSÁČ: v ulohe 205 sa myslí obvod jednoho zeleneho stvorca alebo dvoch

MAKS: Myslí sa jedného, ale už to tu máš niekoľkokrát vysvetlené :-)


MAKSÁČ: v 2.kole v ulohe 203 sa do konecnej gramaze ktoru treba rozdelit do poharov rata aj cukor

MAKS: Stále hovoríme o osladených slivkách, takže treba zarátať aj cukor.


MAKSÁČ: V úlohe 205 sa v otázke myslí strana jedného zeleného štvorčeka

MAKS: Áno, máš napísať akú dlhú stranu má každý trávnik.


MAKSÁČ: Dobrý deň. V úlohe 205 záhrada ten atchitekt navrhol dva štvorcové záhony s obvodom 28m. To sa myslí že ten jeden záhon mal 28 alebo spolu mali 28m.

MAKS: Každý záhon má obvod 28 m. Keby sme chceli povedať, že obvody záhonov mali spolu 28 m, museli by sme to povedať. Bežne sa súčet obvodov neuvádza, rovnako ako o dvoch domoch vysokých 25 m nepovieme, že domy mali výšku 50 m. Tam by nás to spočítať ani nenapadlo.


MAKSÁČ: Kedy budú vysledky

MAKS: Vydrž, budú dnes. Robíme, čo môžeme :-)


MAKSÁČ: Ahoj. Ani po 10 dňoch som nedostala odpoveď na moju otázku, čo sa stane ak odpoviem na všetkých 5 otázok. Mrzí ma to. :(

MAKS: Ahoj, na každú otázku, ktorá sa k nám dostala, odpovedáme. Odpoveď na svoju otázku už máš aj medzi týmito otázkami, v pravidlách, dostala si ju aj pri vypĺňaní odpovedníka. Podľa pravidiel môžeš odpovedať iba na 4 otázky, ak zadáš aj piatu odpoveď, dostaneš správu, že tvoje odpovede neboli zaregistrované a musíš ich opraviť.


MAKSÁČ: Preco stale a stale predlzujete termin potom si to bude niekto vylepšovat!

MAKS: Termín predlžujeme pre tých, ktorí to z vážnych dôvodov nestihli. Ale vylepšiť sa nedá nič, kto už odpovedal, teraz si už odpovede zmeniť nemôže.


MAKSÁČ: Nefunguje nám tlačiareň do kedy treba poslať súhlas so spracovaním osobných údajov

MAKS: Čo najskôr, ako sa bude dať .


MAKSÁČ: Čo ak pošleme súhlas so spracovaním osobných údajov až12.10

MAKS: Nič, bude to v poriadku.


MAKSÁČ: Ahoj maks Ja som zaplatila 10Eur ale neukázal sa mi dotazník

MAKS: Napis na maks@talentida.sk. Nezabudni uviest aj svoje meno


MAKSÁČ: Nemohli by ste prosím ešte v prvom kole urobiť výnimku a brať odpovede ešte s jednodňovým meškaním, teda s dátumom 10.10. Prosím pekne a veľmi pekne ĎAkujem.

MAKS: Veď sme termín predĺžili do zajtra. Odpovedník je otvorený.


MAKSÁČ: Kedy budú správne odpovede

MAKS: Budúci pondelok


MAKSÁČ: ja chodím na školu zš Kvačany a nenašla som ju medzi týmito školami

MAKS: Napis na maks@talentida.sk. Predlzili sme termin, zajtra to s tebou vyriesime.


MAKSÁČ: ahoj ja us sa asi tri hodini prihlasujem

MAKS: Napíš na maks@talentida.sk, aký máš problém, skúsime to spraviť s tebou.


MAKSÁČ: Ked som sa prihlasovala cez skolu, poslu za mna osobne udaje alebo ich mam poslat sama a dokedy

MAKS: Ahoj, to je vecou dohody. Aj tak Súhlas musia podpísať tvoji rodičia.


MAKSÁČ: Prosim odpovedajte co najskor hlavne v posledny den:-(

MAKS: Robíme, čo môžeme :-) Odpovedáme aj cez víkend


MAKSÁČ: Ahoj Maks prečo máme riešiť 4 úlohy z 5. ak chceme riešiť 5.

MAKS: Vyriešiť môžeš aj všetkých 10. Ale odpovedať iba na štyri. Také sú pravidlá. Pozri si ich.


MAKSÁČ: Už sa teším na úlohy 2. kola (:

MAKS: A prečo teda ten smutný smajlík?


MAKSÁČ: Ahoj Maks,v úlohe 110 sa môže výška podielu v pomere po nákupe zmeniť Ďakujem

MAKS: No iste, veď keď jeden minie časť svojich peňazí a druhý nie, tak sa zmení.


MAKSÁČ: Na aký mail poslať súhlas so spracovaním údajov

MAKS: maks@talentida.sk


MAKSÁČ: Je súhlas so spracovaním osobných údajov povinný

MAKS: Áno, je. Platí taký zákon a my ho musíme dodržiavať.


MAKSÁČ: v úlohe 107 mám napísať všetky možnosti alebo ich počet

MAKS: Stačí ich počet.


MAKSÁČ: Ako mám zaslať súhlas so spracovaním osobných údajov

MAKS: Stačí naskenovať a poslať mailom. Tlačivo nájdeš na stránke.


MAKSÁČ: dokedy je potrebne zaznamenať odpovede 1 kola na internete.

MAKS: Do polnoci z 9. na 10. október. Ale vyskúšaj si, či sa vieš k Odpovedníku dostať, lebo o polnoci ti nebudeme môcť pomôcť.


MAKSÁČ: Aký je správy výsledok v úlohe 105.

MAKS: Môžeš trikrát hádať, či ti to prezradím :-)


MAKSÁČ: Ahoj mäkšie s tou úlohou 105 to myslím tak ze obrázok mam rátať úplne od okraja

MAKS: Ahoj, ale ja stále nerozumiem. Na obrázku je časť obdĺžnikového puzzle.


MAKSÁČ: Ahoj maks poradil by si mi s ulohou105

MAKS: Keby si sa opýtal, čomu nerozumieš, aj áno, ale takto to neviem urobiť.


MAKSÁČ: Cauko. Ta opicka to je 6km s potom dom alebo 6kilometer aj s domom

MAKS: Neviem, či presne chápem tvoju otázku. Opička musí prejsť 6 km.


MAKSÁČ: Ahoj, tiež mám problém s prihlásením. Do MAKSa som sa prihlásil prvý krát, zadal som emailovú adresu ale heslo neviem... keď kliknem na \"zabudol som heslo\" a zadám email žiaden mail s heslom nepríde. neviem čo mám robiť.

MAKS: Napíš nám mail na maks@talentida.sk, vyriešime to.


MAKSÁČ: prosim dajte do cien nejake to usb ;-)

MAKS: Uvidíme, môžme sa nad tým zamyslieť :-)


MAKSÁČ: Ahoj Maks! Mám otázku k úlohe č. 103: keď skočí panáčik na posledné políčko (ružové prasiatko) či vie ísť aj do cieľa, ak môže skočiť iba o 2 alebo 3 políčka. Ďakujem. Luca

MAKS: Z posledného ružového políčka do cieľa ísť nevie.


MAKSÁČ: Ahoj Maks.Mám problém s prihlásením. Stále mi to píše , že mám zlé heslo alebo email. Dávala som to isté čo som mala minulý rok . Tak neviem či platí to isté alebo musím mať nové heslo.Tvoja Maksáčka Vanesa:)

MAKS: Ahoj, Vanesa, sme radi, že sa chceš opäť zapojiť do súťaže MAKS. Najskôr musíš vyplniť prihlášku do súťaže s rovnakou e-mailovou adresou ako vlani. Potom sa do Vstupu pre Maksáčov dostaneš s prihlasovacími údajmi z minulého roka.


MAKSÁČ: A Co vihrajeme

MAKS: Nechajte sa prekvapiť, zatiaľ to nevieme ani my :-)


MAKSÁČ: Ahoj maks.Chcela som sa spytat ci budeme vsetkych osem kôl sutazit.Lebo vecsina sutazi byva na postup.Takze niektory vypadnu.Prosim odpis. M.Maksáčová

MAKS: Súťažiť budete v každom kole. Ide o každý bod. Súťaží sa nielen o titul MAKSiHviezdy alebo aj o najlepšie štyri kolá a titul MAKiFrajer.


MAKSÁČ: Ahoj Maks,Maksáčka som už od 1.ročníka, teraz idem do 6. a chcela som sa ťa spýtať že kedy budú prvé úlohy, kedy zaplatiť? Ďakujem,Tvoja Maksáčka Adelka (:

MAKS: Ahoj, Adelka, nové úlohy budú na stránke 5. septembra. Prihlásiť sa už môžeš teraz. Tešíme sa na Teba.


MAKSÁČ: BUDE MAKS AJ NABUDUCI SKOLSKY ROK PLSS?

MAKS: Jasne, už teraz ho chystáme. A niečo bude aj v lete, sleduj :-)


MAKSÁČ: Dobrý deň, súťaž sa mi páčila, ale chcem sa opýtať ako dostanem cenu a diplom. Pošlete to poštou?Ďakujem

MAKS: Teším sa, že sa ti to páčilo. Ako dostaneš cenu záleží na tom, či si sa prihlásila cez školu alebo individuálne.


MAKSÁČ: Dakujem za tuto sutaz. Velmi sa mi pacila. Urcite budem sutazit aj dalsi rok.

MAKS: Super, už teraz sa tešíme.


MAKSÁČ: Ahoj Maks. Súťaž bola super. Chcem sa Ťa ale spýtať na pravidlá hry Aton, ktorú som od Teba dostal. V tretej kartuši môžeš umiestniť najviac štyroch kňazov svojej farby. Vo štvrtej kartuši ale musíš odobrať štyroch kňazov späť. Ako sa to dá vyhrať? Ďakujem

MAKS: Ahoj, teším sa, že sa ti súťaž páčila. Pravdupovediac, pravidlá hry ATON by som si musela naštudovať. Ale ak zavoláš do Ihryska: 0948 330 131. určite ti poradia.


MAKSÁČ: Vase sutaze su Výborné!!!

MAKS: Krásne slová, díky.


MAKSÁČ: Ahoj Maks :) Táto súťaž je super... tvoja verná maksáčka :*

MAKS: To ma teší. Tvoj verný MAKS


MAKSÁČ: Dobrý deň čo je to kocka hocima?

MAKS: To je papierová kocka, ktorú zložíš. Máš ju na stránke, medzi diplomami a cenami.


MAKSÁČ: dobry deň, kto vsetko mohol ziskať titul maksifrajer?

MAKS: Pozri pravidlá :-)